Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Německo

- 
- 
   Řazení:     dle ceny,     termínu,     názvu zájezdu
Norimberk
07.12. - 08.12. od 2 690,-

NORIMBERK • WALHALLA • ŘEZNO • AMBERG

snídaně
Více o destinaci

Německo má ze všech zemí EU nejvíce obyvatel. Jeho území se rozprostírá od Severního a Baltského moře na severu až po Alpy na jihu a protínají je některé největší evropské řeky, jako jsou Rýn, Dunaj a Labe. Český název Německa je již z dávné minulosti odvozen od slova "němý", které se vžilo jako označení německého národa z příčiny nerozumění jazyku těchto sousedních cizinců. V němčině se Německo nazývá Deutschland. Německo je zemí v Evropě, která sousedí s nejvíce státy, celkem jich je devět: Dánsko, Polsko, ČR, Rakousko, Švýcarsko, Francie, Lucembursko, Belgie a Nizozemsko, Spolková republika Německo je federativní parlamentně-demokratická a zastupitelská republika. Je rozdělena na 16 spolkových zemí. Největší spolkovou zemí co se týče plochy je Bavorsko, avšak nejvíce obyvatelstva žije v Severním Porýní-Vestfálsku. Na seznamu UNESCO je celkem 30 německých příspěvků, které se nachází v 15 ze 16 německých spolkových zemí. Hlavním městem je Berlín, který je mimo jiné i sídlem Humboltovy univerzity. Pobřeží Baltského a Severního moře má písčité pláže, jsou zde četná lázeňská centra. K této oblasti patří i přilehlé ostrovy, především Severofríské, velké ostrovy Fehmarn, Rujána a Usedom a mnoho menších. Na pobřeží leží stará hanzovní přístavní města s pěknými památkami - Stralsund, Rostock, Wismar, Lübeck. V Severoněmecké nížině se při ústí Labe rozkládá nejvýznamnější německý přístav Hamburg. Druhým největším přístavem jsou Brémy. Pěkné město se středověkými domy, obchody, galeriemi a muzei. Hannover leží již na jižním konci Severoněmecké nížiny, má pěkné staré centrum s kostely a zajímavá muzea.


Střední Německo je mnohem hornatější. V této části leží i Kolín n. R., nádherné město s mnoha církevním památkami, z nich je nejznámější jedinečný Dóm. Bonn, lázeňské město, byl donedávna hlavním městem Německa. Jižněji na Rýně jsou velká města Mainz a barokní Mannheim. Poblíž Mannheimu je známý Heidelberg, s nejstarší německou univerzitou založenou roku 1386. Údolí Rýna mezi městy Bonn a Mainz je velmi romantické a stojí za vidění. Na přítoku Rýna leží Frankfurt am Main, krásné město s Dómem sv. Bartoloměje, nádherným náměstím a četnými dalšími památkami.


Jižní Německo zahrnuje Alpské podhůří a Alpy. Jsou zde výborné podmínky pro trekking všech obtížností, horolezectví, cyklistiku, rafting, vodní turistiku, lyžování a jiné sporty. Zde se nachází i moderní město Stuttgart a bavorský Mnichov.